Årsmøte Eiker o-lag 28.01.26

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 27. Des 2025

I henhold til lov for Eiker o-lag innkalles det herved til ÅRSMØTE onsdag 28. januar 2026 kl. 1900. Årsmøtet skal behandle årsberetning for 2025, regnskap 2025, innkomne saker og forslag, planer og budsjett for 2026, samt foreta valg. Vi skal også vedta nye strategiske målsetninger for neste fem års periode.


Har du forslag til saker som ønskes tatt opp til behandling på årsmøtet, må dette sendes styret senest to uker før møtet - innen 14. januar 2026. Forslag sendes styret på e-post til leder@eikerolag.no. Fullstendig sakliste og andre nødvendige saksdokumenter med forslag til årsmøtet vil være tilgjengelig senest én uke før årsmøtet.

Årsberetning 2025 vil fremgå i Eikerhornet nr. 4/2025, som etter planen vil bli sendt til trykking medio januar 2026. En ekstraordinær utgave vil da bli gjort tilgjengelig på vår hjemmeside www.eikerol.no, der oppdatert informasjon om årsmøtet blir publisert.

Enkel bevertning. VEL MØTT!



1 Kommentar

Julehilsen fra styret i Eiker o-lag

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 23. Des 2025

Når vi nå går inn i juleferien, vil vi sende en stor takk til alle i Eiker o-lag for nok et flott år sammen 🧭.

Det er imponerende å se engasjementet, innsatsen og dugnadsånden – enten det er på trening, løp, arrangementer, i skogen, på kjøkkenet eller bak kulissene. Store og små bidrag er med på å gjøre klubben til det fine fellesskapet den er ❤️.

Orientering handler om mer enn kart og kompass – det handler om mestring, samhold, frisk luft og gode opplevelser sammen. Det er utrolig hyggelig å se både barn, ungdom, voksne og veteraner som skaper klubbmiljø og orienteringsglede gjennom hele året 🌲. Vi har fått til mye og dette kan du lese mer om i årsberetningen som er under ferdigstillelse, slik at den kan presenteres på årsmøtet onsdag 28. januar 2026 kl.1900✨️.

Vi håper julen gir rom for rolige dager, god mat, latter og tid med dem dere er glade i – og kanskje en tur ut i skogen for å lufte hodet litt også 😉

Tusen takk for året som har gått. Vi gleder oss allerede til nye opplevelser, nye poster og nye kart i året som kommer!

Riktig god jul og et godt nytt o-år til dere alle ønskes fra Grete, Anders, Terje, Anita, Hans Roar, Ellen, Annemarieke, Eli og Kristin 🎅🎄🌟☃️🤶✨️❤️




Grøtfest

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 28. Nov 2025

Grøtfest på klubbhuset 11.12.25 kl. 1800

Da står det selvfølgelig grøt og saft på menyen. Og det blir kaker og kaffe - og ikke minst utlodning!
For at vi skal ha nok grøt til alle, ber vi om påmelding under Aktiviteter i Eventor og i kommentarfeltet på Facebook innen tirsdag 09.12.25.

Ønsker alle velkommen til førjulstreff!
Hilsen oss i Husutvalget: Marianne, Aud, Berit og Ellen!





Sammen setter vi kursen – høringsrunde for Eiker o-lags fremtidige mål 2026-30

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 21. Nov 2025

Eiker o-lag står foran en spennende reise. Nå har styret utarbeidet forslag til strategiske målsetninger som skal legge grunnlaget for lagets utvikling de kommende årene. Disse målene handler om å styrke fellesskapet, satse på rekruttering, utvikle gode trenings- og konkurransetilbud og skape aktiviteter som gir mestring og glede for alle.

Men vi kan ikke forme fremtiden alene – vi trenger dine innspill!
Forslaget til strategiske mål sendes nå ut på høring til alle medlemmer. Dette er din mulighet til å påvirke retningen for Eiker o-lag. Hva synes du er viktig? Hva bør vi prioritere? Dine tanker og ideer er verdifulle for å sikre at planen blir både realistisk og inspirerende. 

Slik gir du innspill:

Sammen kan vi skape et Eiker o-lag som gir rom for både topp og bredde, og som bygger et sterkt fellesskap for orientering i vårt område. Strategiske målsetninger skal vedtas endelig på årsmøte i januar 2026.

Din stemme former fremtiden – bli med og sett kursen!





Treningsløp Ormåsen

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 18. Nov 2025

Lørdag 22. november arrangerer Mina det siste lørdagstreningsløp fra Ormåsen. Samlingsplass inne på klubbhuset Ormåsen.
2.5 km B/C løype og 4,0 km A-løype. Start mellom kl 11:00 og 13:00. Starten er fra kl 11:00 for at løpere som også vil løpe innendørsorientering i Lier rekker begge løpene. I Lier er det fristart 13:00 - 16:00.
Salg av vafler og kaffe.
Velkommen til hyggelig lørdagsløp i fint terreng. Bruker nå terrenget mot nordvest.

Resultat brikkesys
Livelox