Årsmøte Eiker o-lag 28.01.26

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 27. Des 2025

I henhold til lov for Eiker o-lag innkalles det herved til ÅRSMØTE onsdag 28. januar 2026 kl. 1900. Årsmøtet skal behandle årsberetning for 2025, regnskap 2025, innkomne saker og forslag, planer og budsjett for 2026, samt foreta valg. Vi skal også vedta nye strategiske målsetninger for neste fem års periode.


Har du forslag til saker som ønskes tatt opp til behandling på årsmøtet, må dette sendes styret senest to uker før møtet - innen 14. januar 2026. Forslag sendes styret på e-post til leder@eikerolag.no. Fullstendig sakliste og andre nødvendige saksdokumenter med forslag til årsmøtet vil være tilgjengelig senest én uke før årsmøtet.

Årsberetning 2025 vil fremgå i Eikerhornet nr. 4/2025, som etter planen vil bli sendt til trykking medio januar 2026. En ekstraordinær utgave vil da bli gjort tilgjengelig på vår hjemmeside www.eikerol.no, der oppdatert informasjon om årsmøtet blir publisert.

Enkel bevertning. VEL MØTT!



1 Kommentar

Julehilsen fra styret i Eiker o-lag

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 23. Des 2025

Når vi nå går inn i juleferien, vil vi sende en stor takk til alle i Eiker o-lag for nok et flott år sammen 🧭.

Det er imponerende å se engasjementet, innsatsen og dugnadsånden – enten det er på trening, løp, arrangementer, i skogen, på kjøkkenet eller bak kulissene. Store og små bidrag er med på å gjøre klubben til det fine fellesskapet den er ❤️.

Orientering handler om mer enn kart og kompass – det handler om mestring, samhold, frisk luft og gode opplevelser sammen. Det er utrolig hyggelig å se både barn, ungdom, voksne og veteraner som skaper klubbmiljø og orienteringsglede gjennom hele året 🌲. Vi har fått til mye og dette kan du lese mer om i årsberetningen som er under ferdigstillelse, slik at den kan presenteres på årsmøtet onsdag 28. januar 2026 kl.1900✨️.

Vi håper julen gir rom for rolige dager, god mat, latter og tid med dem dere er glade i – og kanskje en tur ut i skogen for å lufte hodet litt også 😉

Tusen takk for året som har gått. Vi gleder oss allerede til nye opplevelser, nye poster og nye kart i året som kommer!

Riktig god jul og et godt nytt o-år til dere alle ønskes fra Grete, Anders, Terje, Anita, Hans Roar, Ellen, Annemarieke, Eli og Kristin 🎅🎄🌟☃️🤶✨️❤️




Grøtfest

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 28. Nov 2025

Grøtfest på klubbhuset 11.12.25 kl. 1800

Da står det selvfølgelig grøt og saft på menyen. Og det blir kaker og kaffe - og ikke minst utlodning!
For at vi skal ha nok grøt til alle, ber vi om påmelding under Aktiviteter i Eventor og i kommentarfeltet på Facebook innen tirsdag 09.12.25.

Ønsker alle velkommen til førjulstreff!
Hilsen oss i Husutvalget: Marianne, Aud, Berit og Ellen!





Sammen setter vi kursen – høringsrunde for Eiker o-lags fremtidige mål 2026-30

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 21. Nov 2025

Eiker o-lag står foran en spennende reise. Nå har styret utarbeidet forslag til strategiske målsetninger som skal legge grunnlaget for lagets utvikling de kommende årene. Disse målene handler om å styrke fellesskapet, satse på rekruttering, utvikle gode trenings- og konkurransetilbud og skape aktiviteter som gir mestring og glede for alle.

Men vi kan ikke forme fremtiden alene – vi trenger dine innspill!
Forslaget til strategiske mål sendes nå ut på høring til alle medlemmer. Dette er din mulighet til å påvirke retningen for Eiker o-lag. Hva synes du er viktig? Hva bør vi prioritere? Dine tanker og ideer er verdifulle for å sikre at planen blir både realistisk og inspirerende. 

Slik gir du innspill:

Sammen kan vi skape et Eiker o-lag som gir rom for både topp og bredde, og som bygger et sterkt fellesskap for orientering i vårt område. Strategiske målsetninger skal vedtas endelig på årsmøte i januar 2026.

Din stemme former fremtiden – bli med og sett kursen!





Treningsløp Ormåsen

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 18. Nov 2025

Lørdag 22. november arrangerer Mina det siste lørdagstreningsløp fra Ormåsen. Samlingsplass inne på klubbhuset Ormåsen.
2.5 km B/C løype og 4,0 km A-løype. Start mellom kl 11:00 og 13:00. Starten er fra kl 11:00 for at løpere som også vil løpe innendørsorientering i Lier rekker begge løpene. I Lier er det fristart 13:00 - 16:00.
Salg av vafler og kaffe.
Velkommen til hyggelig lørdagsløp i fint terreng. Bruker nå terrenget mot nordvest.

Resultat brikkesys
Livelox




Eiker o-lag inngått ny samarbeidsavtale med Trimtex Norge

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 18. Nov 2025

Eiker o-lag har gleden av å kunngjøre en ny samarbeidsavtale med Trimtex Norge som klubbens leverandør av trenings- og konkurranseklær frem til 31. desember 2027. Dette gir våre medlemmer tilgang til kvalitetsprodukter fra en av Norges ledende leverandører innen idrettstøy.

Fordeler for medlemmer:

  • 20 % rabatt på Trimtex sin standardkolleksjon i nettbutikken www.trimtexstore.no.
  • Trimtex samarbeider med Runes o-utstyr, og våre medlemmer får også rabatt på veiledende priser på o-sko og kompass via www.o-utstyr.no.

For å benytte rabattene, får medlemmer egne rabattkoder ved henvendelse til klubbens klubbtøyansvarlig Philippe Zürcher.

Dette samarbeidet gir klubben og medlemmene en unik mulighet til å sikre seg kvalitetsutstyr til gode priser – både til trening og konkurranse. Vi oppfordrer alle til å benytte seg av tilbudene og bidra til å styrke klubbens profil med enhetlig og moderne bekledning.




Treningsløp Ormåsen

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 12. Nov 2025

Lørdag 15. november arrangerer Hanne og Silje lørdagstreningsløp fra Ormåsen. Samlingsplass inne på klubbhuset Ormåsen.
2.5 km B/C løype og 4,0 km A-løype. Start mellom kl 12:00 og 13:00.
Salg av vafler og kaffe.
Velkommen til hyggelig lørdagsløp i fint terreng.

Resultat brikkesys
Livelox




Treningsløp Ormåsen

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 5. Nov 2025

Lørdag 8. november arrangerer Kjell lørdagstreningsløp fra Ormåsen. Samlingsplass inne på klubbhuset Ormåsen.
2.2 km B/C løype og 4,8 km A-løype. Start mellom kl 12:00 og 13:00.

Salg av vafler og kaffe.
Velkommen til hyggelig lørdagsløp i fint terreng.

Resultat brikkesys
Livelox




Treningsløp Ormåsen

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 29. Okt 2025

Lørdag 1. november arrangerer Vigdis og Øystein lørdagstreningsløp fra Ormåsen. Samlingsplass inne på klubbhuset Ormåsen.
2.1 km B/C løype og 3,9 km A-løype. Start mellom ca 12:00 og 13:00.

Salg av vafler og kaffe.
Velkommen til hyggelig lørdagsløp.
Resultat brikkesys
Livelox




Treningsløp Urbant nattløp Krokstadelva

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 17. Okt 2025

Torsdag 23. oktober arrangerer Kristine og Odd Eivind urbant nattløp i Krokstadelva. Samlingsplass utenfor Eknes Ungdomsskole.
1.5 km N-løype og 2.5 km og 4 km løyper. Hoveddelen av løypene går på asfalterte veier/gater.

Start mellom ca 19:00 og 20:00. Bruk hodelykt. Vanlige EKT poster.
Velkommen til nattløp.
1,5 km
Resultat brikkesys
Livelox



3 Kommentarer

Treningsløp Urbant nattløp Røren

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 13. Okt 2025

Torsdag 16. oktober arrangerer Kristin og Inger urbant nattløp fra Røren Skole.
1.5 km N-løype og 2.5 km og 4 km løyper. Hoveddelen av løypene går på asfalterte veier/gater.

Start mellom ca 19:00 og 20:00. Bruk hodelykt. Vanlige EKT poster. Samlingsplass Røren Skole.
Velkommen til nattløp.

1,5 km
Resultat brikkesys
Livelox




Solberfjells Værste

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 11. Okt 2025

Hele 29 løpere (flere enn på lenge) stilte til start på Solbergfjells værste i flott høstvær. Mye nedblåste trær skapte ekstra hindre. I de lengste løypene gikk det langstrekk over Røysåsen og Balatjernsåsen (de fleste løp rundt) og det ble et tøft løp. Takk til Jan for løp nr 46 og som alltid premier til alle









Eikermesterskapet Natt

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 1. Okt 2025

Eikermesterskapet natt (klubbmesterskap) går torsdag 9. oktober fra Ormåsen med Kirsti som arrangør.
Påmelding på Eventor og også på kvelden før løpet innen 19:30. Se innbydelse.
Lad lykta og delta i et fint og kjent terreng på Ormåsen.
Påmelding Eventor

2025 Innbydelse - EM natt

Resultat
Livelox




Nattløp Hoensmarka

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 29. Sep 2025

Torsdag 2.oktober arrangerer Eirik treningsløp natt i Hoensmarka. Start når det blir mørkt ca 19:30. Siste start 20:15.
Det er 3 løyper 1.5 km N-løype, 2.5 km C/B-løype, 3.5 A-løyper.
Emit brikker benyttes. Vi har noen til utlån om man ikke har egen.

Velkommen til årets første nattreningsløp. Lad lykta.

Resultat
Livelox
1.5 km.pdf




Over Skauen

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 27. Sep 2025


Over Skauen gikk i flott høstvær fra et området rett vest for MIF-hytta. 60 fornøyde løpere stilte opp og det ble kniving om seieren i flere klasser. I jenteklassene var det bare Eikerløpere og flott at de stilte til start. Totalt 16 løpere fra Eiker. Mange godord , skryt av løypene og av arrangementet.
Vinnerne av den lengste løypa og vandrepremier ble Malin Sørensen (Konnerud) og Sigve Nygård Fagervold (Asker).





Klubbtur til Kristiansand 20-22 mars 2026

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 25. Sep 2025

Hvor mange klubbturer vi inviterer til i 2026 vet vi ikke,  men den første går til Kristiansand i mars. 

Hver og en organiserer reise og opphold selv. I https://eventor.orientering.no/Events/Show/22319  ligger link til rabattert pris for overnatting på Dyreparken Safarihotell eller i Abra Havn. Vi vet at flere fra Eiker o-lag allerede har booket på safarihotellet, men unge sjørøvere på tokt står selvfølgelig helt fritt til å velge sabeltanns rike. 

Fredag kveld braker det løs med nattorientering i dyreparken. For dere som ikke har prøvd nattorientering før, må dette være tidenes mulighet for en debut. Info om løyper og klasser kommer nærmere løpet, men barn og ungdommer har lov å løpe sammen eller i følge av en voksen. Det er dog et inngjerdet område (naturlig nok...) og en ypperlig mulighet for mestringsopplevelser i mørket. 

Lørdag formiddag arrangeres sprint i Abra Havn. Deltakelse i løp gir gratis inngang i parken resten av lørdagen.

Lørdag kveld spanderer klubben pastabuffet på liten og stor. For felles påmelding vil vi at alle melder på under aktiviteter i eventor.

Søndag er det mellomdistanse fra Høvåghallen før hjemreise.

Vi håper mange vil være med på tur 💙💚💛💕.

Til dere som ikke har vært med på turer tidligere er dette en super mulighet for å kombinere o-løp og dyreparken.

Hvis behov for hjelp til påmelding, spør Anita eller Anne Marthe




Over Skauen

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 18. Sep 2025

Lørdag 27. september med start 11:00 går årets Over Skauen fra MIF-hytta.
Håper at mange fra egen klubb stiller opp i dette tradisjonelle o-løpet som har fellesstart.
Serveres ertesuppe og loff.

Innbydelse 
PM Over skauen
Påmelding
Resultater
Livelox




Eikermesterskap SPRINT 2025

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 11. Sep 2025

Velkommen til årets Eikermesterskap (EM) sprint for medlemmer med familie og gjesteløpere! 

Torsdag 18. september i Hokksund.

Påmelding foregår via Eventor https://eventor.orientering.no/Events/Show/22551

Det er også mulighet for påmelding selve løpsdagen ved oppmøte innen kl. 1730. Start mellom 17:30 og 18:30. Mulig å bruke emitbrikke eller emitag brikke.

Samlingsplass

Hokksund ungdomsskole

Resultater
Livelox

Vi ønsker små og store velkomne til årets Eikermesterskap Sprint - VEL MØTT!

Følgende klasser og løyper





Treningsløp Kølabånn

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 9. Sep 2025

Torsdag 11. september arrangerer Morten, Anne Line og Severin (Berglia-gjengen) treningsløp på Kølabånn. Start mellom kl. 17:30 og 18:30.
Det er fire løyper 1.5 km N-løype, 2.5 km C/B-løype, 3.5 og 5 km A-løyper.

Løypene blir hengende ute frem til lørdag ettermiddag (13.september) slik at det er mulig å laste ned kart og løpe gjennom løypene de neste dagene. Registrer tid i selvregistrering (se link under).

Emit brikker benyttes. Vi har noen til utlån om man ikke har egen.

Velkommen til treningsløp fra Kølabånn. 

1,5km.pdf
2,5km.pdf
3,5km.pdf
5km.pdf
Resultater Brikkesys
Livelox
Selvregistrering    
Resultat selvregistrering




Treningsløp 12 Bermingrud

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 1. Sep 2025

Torsdag 4. september arrangerer Anders treningsløp på Bermingrud. Samlingsplass er på Bermingrudmoen (https://maps.app.goo.gl/Zh4PvyLozQEmitgQA) og det merkes fra avkjøringa på Røren i retning Hoensvannet. Start mellom kl. 17:30 og 18:30.
Det er fire løyper 1.5 km N-løype, 2.5 km C/B-løype, 3.5 og 5 km A-løyper.
De to lengste løypene må krysse Hoenselva og det er to lovlige krysningspunkter som er markert på kartet, det er ikke tillatt å krysse elva andre steder.

Løypene blir hengende ute frem til søndag ettermiddag (7.september) slik at det er mulig å laste ned kart og løpe gjennom løypene de neste dagene. Registrer tid i selvregistrering (se link under).

Emit brikker benyttes. Vi har noen til utlån om man ikke har egen.

Velkommen til treningsløp fra Bermingrudmoen. 

N-løype 1,5 km
C/B-løype 2,5 km
A-løype 3,5 km
A-løype 5 km
Resultater Brikkesys
Livelox
Selvregistrering       
Resultat selvregistrering




Treningsløp 12 Grytjerna

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 25. Aug 2025

Torsdag 28. august arrangerer Mona og Pål Rino treningsløp på Grytjerna på Mjøndalskauen. Samlingsplass er langs Sirikjerkeveien, merket fra Hagatjern. Bompenger. Start mellom kl 17:30 og 18:30. Det er fire løyper 1.5 km(1.7 km) N-løype, 2.5 km (2.1 km) C -løype, 3.5 (2,9 km) A løype og 5 km (4.1 km) A-løype.

Løypene blir hengende ute til og med lørdag 30. august kl.17:00 slik at det er mulig å laste ned kart og løpe gjennom løypene de neste dagene. Registrer tid i selvregistrering (se link under).

Emitbrikker benyttes. Kan lånes.
Velkommen til treningsløp Grytjerna. 
N-løype 1,5 km
C-løype 2,5 km
A-løype 3,5 km
A-løype 5 km
Resultater Brikkesys
Livelox
Selvregistrering
Resultat selvregistrering





Treningsløp 9 Ullelandsåsen Skotselv

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 11. Aug 2025

Torsdag 14. august arrangerer Åmund (Eivind har lagt løypene for han i Ocad) treningsløp på nytt kart Ullelandsåsen i Skotselv. Samlingsplass er på idrettsplass Hærebrusand. Start mellom kl 17:30 og 18:30. Det er fire løyper 1.5 km(1.6 km) N-løype, 2.5 km (2.5 km) C -løype, 3.5 (3.5 km) A løype og 5 km (4.7 km) A-løype. Alle løypene har målestokk 1:6000. NB Ekvidistanse 2,5 m.

Løypene blir hengende ute til og med lørdag 16. august kl.17:00 slik at det er mulig å laste ned kart og løpe gjennom løypene de neste dagene. Registrer tid i selvregistrering (se link under).

Emitbrikker benyttes. Kan lånes.
Velkommen til treningsløp Ullelandsåsen. Krevende og fine løyper.
1.5 km.pdf
2.5 km.pdf
3.5 km.pdf
5 km.pdf
Resultater Brikkesys
Livelox
Selvregistrering
Resultat selvregistrering





Invitasjon til Eikermesterskap individuelt 2025

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 8. Aug 2025

Velkommen til årets Eikermesterskap (EM) individuelt for medlemmer med familie og gjesteløpere! I år blir det mellomdistansepreg, der deler av kartet ble sist revidert 2024-25.

Påmelding

Påmelding foregår via Eventor https://eventor.orientering.no/Events/Show/22323 

Det er også mulighet for påmelding selve løpsdagen ved oppmøte innen kl. 1730. 

Fremmøte – samlingsplass

Bergsvanna. Merket fra bommen ved Jungerveien på Ormåsen. Bomavgift kr. 80,-. Fra bommen er det ca. 2,5 km å kjøre til parkering/ samlingsplass.

Terreng

Terrenget består av åpen furuskog, men også noen tettere partier med både furu og granskog. Enkelte partier er svært detaljrike og o-teknisk krevende. Kuperingen er generelt moderat til noe mer krevende. Løpbarheten i området er generelt sett god. Det har imidlertid vært noe hogst i området de siste årene, og partier bærer preg av dette, og med nedsatt løpbarhet som følge.

Invitasjon

Flere detaljer omkring løpet fremgår av invitasjon i link: 2025 Innbydelse - Eikermesterskap Individuelt

Vi ønsker små og store velkomne til årets Eikermesterskap - VEL MØTT!




Treningsløp Sprint Vestfossen

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 4. Aug 2025

Torsdag 7. august arrangerer Hilde og Jenny høstsesongens første  treningsløp som er sprint i Vestfossen. Samlingsplass ved Vestfossen Skole. Start 17:30 - 18:30. To løyper, kort 1.5 km N-nivå og lang 2.5 km A-nivå.
Benytter EmiTag poster og både vanlige brikker og Emitag-brikker kan brukes. Har EmiTag-brikker til utlån.
Velkommen til fartsfylt sprintløp i Vestfossen. 
Løpere fra andre klubber er velkomne til å delta.

Resultat brikkesys
Livelox





Solid innsats av Eiker-løpere i Hovedløpet 2025 i Sandefjord

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 4. Aug 2025

Sandefjord var vertskap for Hovedløpet i orientering 1-3 august 2025 og ungdomsløperne fra Eiker o-lag leverte gode prestasjoner i det som regnes som årets største mesterskap for 14-16 åringer. Eiker stilte med 8 løpere, og de fikk virkelig bryne seg  på både krevende langdistanse i Vestfoldterreng og fartsfylt sprint på Varden utenfor Sandefjord sentrum. Tross tøffe løyper og sterk konkurranse fra hele landet, markerte Eiker-løperne seg med gode prestasjoner og flere solide plasseringer.

Hovedløpet lang 
D 14, 2 860 m: 1) Ingrid Aarhus Kinn, Porsgrunn OL, 24.11, 17) Ingeborg Marie Bjørgum-Thorsby, Eiker OL, 37.22, 26) Mari Gulliksen, Eiker OL, 42.45.
D 15, 4 160 m: 1) Wilma Stopar, Tyrving IL, 38.40, 7) Jenny Hovdenak Holmes, Eiker OL, 44.09, 18) Nila Hilleren, Eiker OL, 52.17.
D 16, 4 630 m: 1) Anna Strøm Juliussen, Sandefjord OK, 38.56,  27) Nora Nathalie Elvekrok, Eiker OL, 1.02.19, 39) Martine Røkeberg, Eiker OL, 1.20.37.
D 14-16 Kort, 2 700 m: 9) Mina Flesaker, Eiker OL, 1.20.47.


Hovedløpet sprint
D 14, 1 860 m: 1) Ingrid Strøm Juliussen, Sandefjord OK, 11.43, 17) Ingeborg Marie Bjørgum-Thorsby, Eiker OL, 15.56,  31) Mari Gulliksen, Eiker OL, 19.03.
D 15, 2 120 m: 1) Kaja Holte Fjeldstad, Porsgrunn OL, 14.13, 7) Jenny Hovdenak Holmes, Eiker OL, 16.47, 10) Nila Hilleren, Eiker OL, 17.16, 37) Mina Flesaker, Eiker OL, 42.23.
D 16, 2 190 m: 1) Anna Strøm Juliussen, Sandefjord OK, 14.06,  27) Nora Nathalie Elvekrok, Eiker OL, 20.15, 43) Martine Røkeberg, Eiker OL, 25.24, 49) Line Zürcher-Grette, Eiker OL, 33.55.


For flere av Eiker-løperne var dette første møte med Hovedløpet. Stemningen i laget var på topp hele helgen, og det var tydelig at Eiker-gjengen trives i både skogen og i målområdet. - Det er kanskje like viktig som resultatene, å oppleve mestring og samhold på en slik arena, sier jentene.

Neste utfordring for Eiker-ungdommene blir Harald Thons Minneløp 17.08.25 før Eikermesterskapet Individuelt 21.08.25. Vi ønsker lykke til!

Fotograf: Terje Pettersen





Sommerløyper

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 27. Jun 2025

Det er laget to treningsløyper som henger ute hele sommeren. Begge har start fra Nyseterlia/Bergsvannet. Håper mange benytter seg av løypene i løpet av sommeren!

Ungdommene har fått kart i eget treningsopplegg for sommeren (dere som ikke har fått, ta kontakt med Anita). Kart kan også printes ut selv. 

Nb! Området ved post 1-2 på postplukkløypa og post 4 på langløypa er ikke synfart i senere tid, og har "noen" mangler!

Det henger postskjermer på alle poster og alle startpunktene, men ikke i mål.  

30 kroner pr. kart for ikke-medlemmer i Eiker O-lag vippses til 118972. 

Ikke kjent i området? Det er mulig å kjøre bil helt frem (bomvei), eventuelt parker utenfor bommen ved Jungerveien (ca 1.5-2 km inn til startpunktene, kjør rett frem i første kryss).

God sommer!

Lang sommer
Sommerteknikk



1 Kommentar

Treningsløp Bjørkedokk

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 24. Jun 2025

Torsdag 26. juni arrangerer Sølvi og Tom Andre treningsløp med samlingsplass Bjørkedokk (nordvest for Stenseth på vei til Årbogen).
Start mellom kl 17:30 og 19:00. Det er fire løyper 1.3 km(1.4 km) N-løype (1:7500), 2.5 km (2.8 km) C -løype(1:7500), 3.5 (3.3 km) A løype (1:7500) og 5 km (4.7 km) A-løype (1:10000).

Løypene blir hengende ute til og med lørdag 28. juni kl.17:00 slik at det er mulig å laste ned kart og løpe gjennom løypene de neste dagene. Registrer tid i selvregistrering (se link under).

Emitbrikker benyttes. Kan lånes.
Det serveres kake i målområdet.
Velkommen til treningsløp Bjørkedokk
1,5 km N
2,8 km C
3,5 km A
5 km A
Resultater Brikkesys
Livelox
Selvregistrering
Resultat selvregistrering



1 Kommentar

Treningsløp 5 Kølabånn

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 10. Jun 2025

Torsdag 12. juni arrangerer Eli treningsløp med samlingsplass ved Kølabånn, nord for Gorud.
Start mellom kl 17:30 og 19:00. Det er fire løyper 1.5 km(1.4 km) N-løype (1:7500),2.5 km (2.3 km) C -løype(1:7500), 3.5 (3.3 km) A løype (1:7500) og 5 km (4.4 km) A-løype (1:10000).

Det er kort vei å gå til start. 

Løypene blir hengende ute til og med lørdag 14. juni kl.17:00 slik at det er mulig å laste ned kart og løpe gjennom løypene de neste dagene. Registrer tid i selvregistrering (se link under).

Emitbrikker benyttes. Kan lånes.

Velkommen til treningsløp Kølabånn
1.5 km
2.5 km
3.5 km
5 km
Resultater Brikkesys
Livelox
Selvregistrering
Resultat selvregistrering




Eikermesterskap stafett 17. juni

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 7. Jun 2025

Hurramegrundtutvalget i Eiker o-lag inviterer til klubbmesterskap i stafett!
Dette er et av årets høydepunkt for liten og stor, hvor rekrutter, foreldre, eliteløpere, besteforeldre og ungdommer i alle aldre konkurrerer om den gjeve tittelen "klubbmester i stafett".
1.etappe: Rekrutter (ca 1.5 km)
2.etappe: Rekruttforeldre, veteraner med seigt løpesteg og de yngste ungdommene (ca 2.5 km)
3.etappe: Veteraner med lett løpesteg og de eldste ungdommene (ca 3 km)
Vi avslutter med pizza og saft til alle, sponset av klubben 💰
På grunn av pizzabestilling og lagsammensetning må vi ha påmelding i forkant. Dette gjøres under "aktiviteter" i Eventor, her finner du også mer informasjon om tid og sted:

https://eventor.orientering.no/Activities/Show/6181

Resultater
Livelox





Treningsløp 4 Junger

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 3. Jun 2025

Torsdag 5. juni arrangerer Philippe treningsløp med samlingsplass ved Junger. Merket fra Ormåsen. Husk bompenger på Jungerveien.
Start mellom kl 17:30 og 19:00. Det er fire løyper 1.5 km N-løype (1:7500), 2.5 km C -løype(1:7500), 3.5 km A løype (1:7500) og 5 km A-løype (1:10000).

Det er ca 1,1 km å gå langs vei til start. Da får vi brukt kartet fra en litt annen vinkel. Spesielt for N-løypa

Løypene blir hengende ute til og med lørdag 7. juni kl.17:00 slik at det er mulig å laste ned kart og løpe gjennom løypene de neste dagene. Registrer tid i selvregistrering (se link under).

Emitbrikker benyttes. Kan lånes.

Velkommen til treningsløp Junger
1.5 km
2.5 km
3.5 km
5 km
Resultater Brikkesys
Livelox
Selvregistrering
Resultat selvregistrering





Treningsløp Spiten Skileik

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 19. Mai 2025


Torsdag 22. mai arrangerer Sebastian og Stian treningsløp med samlingsplass Spiten Skileik.
Start mellom kl 17:30 og 19:00. Det er fire løyper 1.5 km N-løype (1:5000), 2.5 km C -løype(1:7500), 3,5 km A løype (1:7500) og 5 km A-løyp (1:10000).

Løypene blir hengende ute til og med lørdag 24. mai kl.17:00 slik at det er mulig å laste ned kart og løpe gjennom løypene de neste dagene. Registrer tid i selvregistrering (se link under).

Emitbrikker benyttes. Kan lånes.

Velkommen til treningsløp i Spiten.
1.5 km
2.5 km
3.5 km
5 km
5 km 10k
Resultater Brikkesys
Livelox
Selvregistrering
Resultat selvregistrering




Eiker o-lag inviterer til gruppetur turorientering i uke 21/2025

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 16. Mai 2025

2025 er friluftslivets år og uke 21/2025 inviterer Eiker o-lag til gruppetur turorientering ifm. verdens orienteringsuke (WOW).
  • Er du glad i frisk luft, natur og hyggelig selskap? Da er dette noe for deg, enten du er ny eller erfaren turorienterer.
  • Ta med mat og drikke, klær etter vær, godt fottøy, kompass (om du har) og godt humør!
Vi deler oss inn i grupper og navigerer sammen mellom postene. Perfekt for deg som vil lære mer om orientering eller bare nyte en fin tur med hyggelig selskap. Arrangementet er gratis og åpent for alle!

Og hvor går ferden?
Klikk deg inn på linken og velg fylke Buskerud og kommune Øvre Eiker: https://friluftslivetsar.no/aktivitetskalender

Vi gleder oss til å se deg!




Vil du lære å finne veien - uansett dekning?

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 14. Mai 2025

Eiker o-lag inviterer til opplæring i kart og kompass

2025 er friluftslivets år og i neste uke gjennomfører Eiker o-lag ulike aktiviteter ifm. verdens orienteringsuke (WOW) 🍀

Bli med på opplæring i kart og kompass med praktisk bruk i skog og mark. Det krever ingen tidligere erfaring med kart og kompass, ei heller at du har ditt eget kompass. Det kan du låne av oss. Kart får du også. Du inviteres til å delta på en eller flere dager. Og ja, det er gratis!

  • Mandag 19.05.25 kl. 1800 - oppmøte p-plass Kølabonn. 
  • Tirsdag 20.05.25 kl. 1800 - oppmøte klubbhuset Eiker o-lag (Ormåsen skole). Tur i skogen Ormåsen sør.
  • Onsdag 21.05.25 kl. 1800 - oppmøte Fiskum Grendehus (Syrillveien 10). Tur i skogen på Fiskum. 
  • Torsdag 22.05.25 kl. 1700 - oppmøte Spiten Skileik

Sjekk gjerne linken 👇på forhånd for en introduksjon i kart og kompass.

https://www.o-skolen.no/introkurs/

VELKOMMEN 🍀. Gleder oss til å se deg!





Treningsløp 2 Stenseth

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 12. Mai 2025

Torsdag 15. mai arrangerer Heidi og Vegar treningsløp sprint på Stenseth i Krokstadelva. Samlingsplass ved Stenseth Skole. Start 17:30 - 19:00. To løyper, kort 1.5 km N-nivå og lang 2.5 km A-nivå.
Benytter EmiTag poster og både vanlige brikker og Emitag-brikker kan brukes. Har EmiTag-brikker til utlån.
Velkommen til fartsfylt sprintløp på Stenseth i flott vårvær. 

Resultat brikkesys
Livelox




Bli med på Eikerløpet 2025 - vilt, vått og vakkert!

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 7. Mai 2025

Torsdag 29. mai 2025 (Kristi himmelfartsdag) inviterer Eiker o-lag til årets store orienteringsopplevelse på Ormåsen!

  • Nytt terreng, spennende løyper for alle nivå – fra nybegynner til elite.
  • Åpent for alle – uansett alder og erfaring! Rekrutter i Eiker o-lag oppfordres spesielt til å delta, der løpsleder håper på rekorddeltakelse.
  • Opplev naturen, mestringen og løpsgleden sammen med over 600 andre deltakere.

Start og arena er skileiken på Ormåsen. 
Se link for påmelding og informasjon: https://eventor.orientering.no/Events/Show/20573
Rekrutt i flott driv!
Velkommen til skogs!




Utøverstipend vedtatt av styret Eiker o-lag

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 22. Apr 2025

Styret i Eiker o-lag vedtok på siste styremøte (30. mars 2025) å opprette et utøverstipend som skal bidra til å støtte og motivere aktive medlemmer som utmerker seg innen orientering. Utøverstipendet gjelder for 17 år og opp til 30 år (junior og seniorløpere). 

Stipendet skal tildeles utøvere som viser gode holdninger, sterk innsatsvilje og sportslige ambisjoner, og som er aktive medlemmer av o-laget. Ordningen skal stimulere til videre utvikling og ivareta lagets satsning på talent og bredde. 

Mer informasjon om kriterier, søknadsprosess og frist er publisert på vår hjemmeside under "Lov og rutiner".

https://bloccontent.blob.core.windows.net/files/200000195/1379/2025/3/20/2025-statutter-for-utdeling-av-ut-verstipend-eiker-o-lag.pdf

Vi oppfordret alle aktuelle kandidater til å søke!


Styret i Eiker o-lag




Vil du være med på sette mål for Eiker o-lag 2026-2030?

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 7. Mar 2025

UTSETTES TIL HØSTEN PGA. SESONGSTART OG HØY AKTIVITET!

Styret Eiker o-lag inviterer til medlemsdiskusjon ifm. utarbeidelse av ny strategiplan for Eiker o-lag 2026-2030. Denne strategiplanen skal vedtas på årsmøte i januar 2026, men vi ønsker innspill, tanker og ideer fra deg som medlem! Det legges opp til gruppearbeid og gode diskusjoner.

Vi trenger noen med både humor, hjerte for klubben og evnen til å finne de riktige målene – enten de er høytflyvende, realistiske, eller rett og slett morsomme.

HVEM ER DU?

  • Du elsker gode mål, enten det er i o-løypa eller i livet
  • Du klarer å holde balansen mellom "ambisiøs" og "realistisk" – med en dash galskap
  • Har du erfaring med strategiplaner? Flott! Hvis ikke – vi lærer som vi går! (Rett inn i myra, om nødvendig)

HVA FÅR DU?

  • Gleden av å forme fremtiden til Eiker o-lag, og kanskje til og med se planen bli til virkeligh
  • Kaffe, kjeks og uforglemmelige møter – med en garanti for minst én dårlig vits per samling
  • Status som klubbens offisielle målsetter (inkludert skryt i årsberetningen!)

Er du klar til å ta kart og kompass og hjelpe oss med å finne veien?




Årsberetning 2024 med saksliste til årsmøte 27.01.25

Postet av Eiker Orienteringslag Eg den 20. Jan 2025

Eiker o-lag viser til tidligere innkalling til årsmøte 27.01.25 og publiserer med dette årsberetning 2025 og saksliste for årsmøtet. Oppmøte på klubbhuset kl. 1830 for klubbens medlemmer.

I denne web-utgaven er det gjort noen mindre korreksjoner på sidene 8, 16 og 34 i forhold til trykket utgave som er sendt per post. Endringene er knyttet til

  • kapittel 2, punkt 10 VALG side 8 - NY leder rekruttutvalget (Annemarieke Vervoorn, som da fjernes fra vervet som sekretær), GJV. medlem i Trim- og friluftslivsutvalget (Kjell Klokkerud erstatter Bjørn Lysaker som går ut) og NY varamedlem til representasjon i Idrettsrådet Øvre Eiker (Annemarieke Vervoorn). Anita Hilleren er feil skrevet inn som representant til Buskerud Orienteringskrets og erstatter vil bli presentert av valgkomiteen på årsmøte.
  • kapittel 9 side 16 - Feil klasse skrevet på Rolf Lunde i EM Individuelt (skal være H70), Nicolai André M Bjørgum i EM Sprint (skal være H50), og Kenneth Sandvold i EM Natt (skal være klasse H17)
  • kapittel 13 side 34 - Datoer for trenings- og klubbløp. Dager og datoer ultimo oktober skal være tirsdag 17, og lørdag 26. Dager i november skal være lørdag (og ikke torsdag).
  • kapittel 17 Strategiplan og måloppnåelse side 45-46 1) Ha stabile rekruttgrupper på 20-30 utøvere hvert år - aldersgruppe t.o.m 12 år. For 2024 har det i tillegg til 24 rekrutter på treninger hos rekruttgruppa, vært 7 utøvere i alderen 12 år i aktivgruppa. Det betyr totalt i snitt 31 utøvere i aldersgruppen t.o.m 12 år.

Link til web-utgaven av årsberetningen og Eiker Hornet nr. 4/2024 med «bla-funksjon» som bok:

https://indd.adobe.com/view/b50e20d0-abe6-4d93-9b86-a2136c4fbcb7

VEL MØTT!